Kleje dyspersyjne

Maj - 05 2019 | By mont

Kleje dyspersyjne

Zakłady Chemiczne BOCHEM są w dzisiejszych czasach w naszym kraju liderem między producentów różnorodnych klejów przemysłowych.
W niemałej propozycji znajduje się przeszło dwieście produktów, między których można wymienić kleje oraz materiały dla obuwnictwa oraz kaletnictwa. Poza tym przedsiębiorstwo ta wytwarza kleje do podłóg, tapicerskie, meblarskie, do etykiet, papieru oraz różne produkty bezbłędnie sprawdzające się w przemyśle gumowym czy motoryzacji.
Klienci mogą zakupić dobrej jakości kleje rozpuszczalnikowe – w tym klej neoprenowy – chloroprenowy, klej poliuretanowy, klej kauczukowy oraz dużo innych.
Pośród wielu dużą popularnością cieszą się kleje neoprenowe, które są jednoskładnikowymi produktami wykonanymi na bazie polichloroprenu.
Neopren jest kauczukiem syntetycznym wykonanym na bazie monomeru chloroprenowego i tworzy on roztwór w połączeniu z różnymi rozpuszczalnikami organicznymi tj.: aceton, estry alkohole oraz etery. Natomiast w połączeniu z wodą tworzy klej wodny.
Na rynku klej ten występuje zazwyczaj w postaci płynnej, co znacznie ułatwia nakładanie go na dużych powierzchniach. Poza tym jest produkowany w postaci nie cieknącego żelu.
W trakcie użycia klej po wyparowaniu rozpuszczalnika zamienia się w folię klejącą. Jego nakładanie odbywa się przez pokrycie klejem obu podłoży czy też tylko jednego podłoża.
Neoprenowe kleje mają rozległe zastosowanie, gdyż umożliwiają one łączenie wielu różnorodnych podłoży takich jak: drewno, guma, skóra, metal, szkło, ceramika, korek jak również sztywne PVC.
Natomiast klej tapicerski jest to wszechstronny artykuł przemysłowy bezbłędnie sprawdzający się w wielu zastosowaniach tapicerskich.
Cechuje się on doskonałą odpornością termiczną spoiny,
przyczepnością do podłoża oraz uniwersalnością.
Klej ten Doskonale nadaje się do napraw obuwia czy napraw tapicerki, a w głównie takich elementów jak: boczki, pianki, wykładziny oraz wielu innych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 23.08.2019 23:31:51)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz